גישור

גישור הינו הליך שמטרתו יישוב סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט. פעמים רבות מתגלעים סכסוכים ומחלוקות בתחומים שונים והצדדים פונים להליך גישור, על מנת להגיע להסכמה. הליך גישור נפוץ ביותר במקרי גירושין, סכסוכים בתוך המשפחה וסכסוכי שכנים.

גישור זוגי מגיע בשלב בו זוגות מעוניינים להיפרד ולסיים את חייהם המשותפים, אך רוצים להימנע מהליכי גירושין בבית המשפט, הליך שפעמים רבות מלווה במאבקים ובהכפשות ובבזבוז משאבים רב. בהליך משפטי רגיל זוגות רבים מתקשים להגיע להסכם שיהיה מקובל על שניהם. במקרים כאלה, במקום לנהל מאבקים יקרים ומתישים בערכאות שיפוטיות, ניתן לפנות להליך גישור ולהגיע בסיוע צד שלישי להסכמה הדדית ומכבדת.

גישור נפוץ מאוד גם במקרי סכסוכי שכנים, האופייניים לשכנים הגרים בבניין משותף ומתמודדים עם בעיה שמשפיעה על כולם – לכלוך, אי תשלום לוועד הבית, הסדרי חניה ועוד. גם בסכסוכי עבודה להליך הגישור יתרון משמעותי וניתן לפתור בעזרתו סכסוכים בין עובדים ומעסיקים לדוגמה, מבלי להגיע לבית המשפט.

הליך הגישור מתקיים בהסכמת כל הצדדים ומתנהל על ידי צד שלישי, כמו עורך דין מגשר, המסייע לצדדים להגיע להסכם שיהיה מקובל עליהם, בצורה המהירה והנעימה ביותר. כל צד בהליך הגישור מציג את האינטרסים שלו ואת עמדותיו, כאשר המגשר מסייע לצדדים לראות את התמונה הכוללת ולהגיע בעצמם לפתרון, שיטיב למעשה עם כולם.

גישור בגירושים

באמצעות מגשר אובייקטיבי, עורכים בני זוג הסכם גירושים או הסכם שלום בית לחילופין גירושים.

המגשר אינו צד בסכסוך ואף אינו מכריע בסכסוך, כי אם מסייע לצדדים לגבש את ההסכם לפי הפרמטרים שהם העלו, האינטרסים של כל צד והנתונים הקיימים תוך שיקוף ההסכמות מבלי שצד שלישי או בית המשפט נדרש להכרעה בעניין.

הליך גישור מתאים לבני זוג שרוצים להתגרש אחרת, בדרכי שלום ונועם. זוגות המבקשים להימנע מניהול הליך משפטי הכרוך בהשלכות המעמיקות את הקרע, זוגות המבקשים לסיים הסכסוך בזמן קצר ובעלות כספית נמוכה יותר. מאחר וההליך הינו וולונטרי ואין לכפותו על מי מהצדדים, על שני בני הזוג להסכים לפנות למגשר ועליו להיות מוסכם על שניהם מרצונם החופשי.

הליך הגישור מתאים ומומלץ כשיש לצדדים ילדים משותפים אשר נמצאים בעל כורחם בעין הסערה. כאשר טובת הילדים עומדת לנגד עיני הזוג, שלנצח ימשיכו להיות ההורים גם אם בנפרד, אפשר להעלות ולגבש הסכמות שמקובלות על הצדדים במטרה לשמור על נפשם וביטחונם האישי והכלכלי של הילדים.

חשוב לציין כי ההליך הינו דיסקרטי ועל כל מה שנאמר בחדר הגישור או באזני המגשר חל חיסיון מוחלט, על לכדי כך שאף צד אינו יכול לעשות שימוש בכל שנאמר והתרחש במהלך הגישור, בנסיבות בהן הגישור לא צלח.

מטרת הגישור הוא להגיע להסכם הדדי ומקובל על הצדדים, כזה שלאחר גיבושו יקבל תוקף של פסק דין משפטי לכל דבר. הצדדים עמלים לנסח יחד את הסכם הגירושים, או הסכם שלום בית לחילופין גירושים, אשר יהפוך במידה ולא יצלח שלום הבית, להסכם מחייב בעל תוקף משפטי אף הוא.

עו”ד עידית אגוזי – פוליבודה הנה מגשרת מוסמכת ומנוסה בסיום סכסוכים בין בני זוג ועריכת הסכמים, במקצועיות וברגישות. היא מאמינה בכל ליבה שאפשר להתגרש אחרת ופונה לזוגות המעוניינים לסיים את חייהם המשותפים, להגיע לעשות זאת בצורה מכבדת והדדית, תוך שמירה על נפשם הרכה והפגיעה של הילדים.

התייעצו איתנו

טלפון

03-7733324

פקס

03-7733323

דוא"ל

Idit@ip-lawoffice.co.il

כתובת

אופקים 10 פתח תקווה 4932226

Copyright 2019 | Designed with love by Koobers

Copyright 2019 | Designed with love by Koobers

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support