גישור

גישור הינו הליך שמטרתו יישוב סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט. פעמים רבות מתגלעים סכסוכים ומחלוקות בתחומים שונים והצדדים פונים להליך גישור, על מנת להגיע להסכמה. הליך גישור נפוץ ביותר במקרי גירושין, סכסוכים בתוך המשפחה וסכסוכי שכנים.

גישור זוגי מגיע בשלב בו זוגות מעוניינים להיפרד ולסיים את חייהם המשותפים אך רוצים להימנע מהליכי גירושין שפעמים רבות מלווים במאבקים ובהכפשות. בהליך משפטי רגיל זוגות רבים מתקשים להגיע להסכם שיהיה מקובל על שניהם. במקרים כאלה, במקום לנהל מאבקים יקרים ומתישים בערכאות שיפוטיות, ניתן לפנות להליך גישור ולהגיע בסיוע צד שלישי להסכמה.

גישור נפוץ מאוד גם במקרי סכסוכי שכנים, האופייניים לשכנים הגרים בבניין משותף ומתמודדים עם בעיה שמשפיעה על כולם – לכלוך, אי תשלום לוועד הבית, הסדרי חניה ועוד. גם בסכסוכי עבודה להליך הגישור יתרון משמעותי וניתן לפתור בעזרתו סכסוכים בין עובדים ומעסיקים לדוגמה, מבלי להגיע לבית המשפט.

הליך הגישור מתקיים בהסכמת כל הצדדים ומתנהל על ידי צד שלישי, כמו עורך דין מגשר, המסייע לצדדים להגיע להסכם שיהיה מקובל עליהם, בצורה המהירה והנעימה ביותר. כל צד בהליך הגישור מציג את האינטרסים שלו ואת עמדותיו, כאשר המגשר מסייע לצדדים לראות את התמונה הכוללת ולהגיע בעצמם לפתרון, שיטיב למעשה עם כולם.

גישור בגירושים

באמצעות מגשר אובייקטיבי, עורכים בני זוג הסכם גירושים או הסכם שלום בית לחילופין גירושים.

המגשר אינו צד בסכסוך ואף אינו מכריע בסכסוך, כי אם מסייע לצדדים לגבש את ההסכם שלהם המשקף את ההסכמות של הצדדים מבלי שצד שלישי או בית המשפט נדרש להכרעה בעניין.

הליך גישור מתאים לבני זוג שרוצים להתגרש אחרת. הליך גישור הינו הליך וולונטרי רצוני ועל שני בני הזוג להסכים לפנות להליך זה מרצונם החופשי.

על ההליך וכל הנאמר בו חל חיסיון ואף צד אינו יכול לעשות שימוש בכל שנאמר והתרחש במהלך הגישור בנסיבות בהן הגישור לא צלח.

הגישור מתאים לזוגות שרוצים אחרת. זוגות המבקשים להימנע מניהול הליך משפטי הכרוך בהשלכות המעמיקות את הקרע, זוגות המבקשים לסיים הסכסוך בזמן קצר ובעלות כספית נמוכה יותר.

עו”ד עידית פוליבודה מאמינה שאפשר להתגרש אחרת! הליך הגישור מתאים ומומלץ כשיש לצדדים ילדים קטינים אשר נמצאים בעל כורחם בעין הסערה, כשטובתם עומדת לנגד עיני הוריהם הבוחרים בדרך אחרת לסיום הסכסוך והנישואים באופן הפוגע פחות בקטינים.

בחדר הגישור הצדדים עמלים לנסח יחד את הסכם הגירושים, או הסכם שלום בית לחילופין גירושים, בליווי צמוד של המגשרת, עו”ד פוליבודה הנה מגשרת מוסמכת ומנוסה בסיום סכסוכים בין בני זוג ועריכת הסכמים, במקצועיות וברגישות.

התייעצו איתנו

03-7733323

אופקים 10 פתח תקווה 4932226

Copyright 2019 | Designed with love by Koobers

Copyright 2019 | Designed with love by Koobers

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support